1. ראשי
  2. »
  3. אקנה
  4. »
  5. סבלנות והתמדה מעגל הקסמים של Acnon

סבלנות והתמדה מעגל הקסמים של Acnon

אלו הסובלים מאקנה, יודעים מניסיון שבכל הנוגע לטיפול בתופעה, אין קיצורי דרך. אקנה דורשת בראש ובראשונה סבלנות והתמדה, ושגרת טיפול מסוימת שחוזרת על עצמה עד שהאקנה נעלמת. וגם אז, יעידו רבים, היא הרי יכולה לחזור… מתי זה קורה, ואיך נלחמים בה? התשובות במאמר זה.

הגורמים למחלת האקנה הם תורשתיים (גנטיים) ומאופיינים בעור פנים שמנוני, בבלוטות חלב מוגדלות, או בחוסר איזון הורמונלי. אקנה אמנם נפוצה בעיקר בגיל ההתבגרות, בזמן היריון ולידה, בגיל המעבר וכדומה, אבל באופן כללי היא מושפעת בעיקר מהורמוני מין ומהורמוני סטרס, ולכן היא יכולה להפתיע, במיוחד את אלה שרגישים אליה. היא יכולה לצוץ כשיש חוסר איזון הורמנלי, וכשאנו נמצאים בלחץ נפשי. אז, ישנה עליה בהורמון קורטיזול שמביא לעלייה בטוסטסטרון, ולהתפרצות האקנה. זה יכול לקרות בתקופה של בחינות, כשמחפשים עבודה, כשהתרגשות מסויימת עולה, או מטריגרים אחרים.
הטיפול הוא כאמור לא קסם, אבל כשמדובר ב-Acnon  של GIGI, ניתן לומר שמדובר במעגל קסמים.

קצת על סטרס והשפעתו על עור הפנים

סטרס (מתח) הוא אחד הגורמים המובהקים להזדקנות מוקדמת של העור. במצבים של סטרס הגוף משחרר הורמונים שעשויים לגרום לפצעונים ולסימפטומים חיצונים נוספים. גם סטרס טוב (כמו התרגשות לפני חתונה) משפיע באותה מידה על עור הפנים. אז מה אתם יכולים לעשות בזמן של סטרס? נתחיל ממה לא לעשות – זהו לא הזמן הנכון לעשות שינויים קיצוניים בעור הפנים. בתקופה זו כדאי להיוועץ בקוסמטיקאית בכל מה שנוגע לשימוש בקרמים המכילים חומרים פעילים, להבין מה שורש הבעיה, וכיצד נכון להתנהל בצורה הטובה ביותר. מה עוד כדאי לעשות? לחזור לשגרת הטיפול בערכתAcnon , להקפיד ביתר שאת על הגנה מפני השמש, ולהקפיד יותר מהרגיל על אורח חיים בריא ועל שתיית מים מבוקרת. לא פחות חשוב זה למצוא את הדבר שמרגיע אתכם – להתאוורר מהשגרה היומיומית, לתת לגוף לנוח כשניתן, ולעסוק בפעילות ספורטיבית שעושה לכם טוב. כשאתם בתקופה לחוצה ומתח רב סובב אתכם ואת נפשיכם, התייחסו לעור הפנים בצורה רגישה, בדיוק כפי שיש להתייחס לנפש, שבימים שכאלה, דורשת התייחסות מיוחדת.

על סבלנות והתמדה

התמדה וסבלנות יכולים לעזור לנו להתקדם בכל דבר בחיים. ההגדרה של סבלנות היא: "היכולת לסבול המתנה, עיכוב או התגרות בלי לכעוס או לדאוג, וכן היכולת להתמיד בשקט בהתמודדות מול קשיים" (מתוך ויקיפדיה). אנחנו יודעים שקשה לכם לחכות… קשה לחכות שהפצעונים ייעלמו, קשה לחכות שההרגשה הלא נעימה תחלוף, קשה לא לכעוס ולא לדאוג… אבל אם תצליחו להצטייד במעט סבלנות לצד הטיפול הנכון באקנה, ההצלחה תהיה קרובה יותר! השינוי האמיתי יגיע כשתתמידו וכשתשמרו על כמה חוקים בסיסיים, שיכולים להשתנות מעט מאחד לאחר. מי שיקפיד על שגרת טיפוח נכונה, יזכה להעלים את הפצעים בזמן קצר יחסית.
בכל הנוגע לאקנה סבלנות מתחילה באבחון. זה הדבר הראשון שיש לעשותו, שכן יש סוגי אקנה, ורמות שונות של אקנה, והטיפול בהתאם. אנו ממליצים לפנות לאנדוקרינולוג על מנת לקבל פרופיל הורמונלי שלכם. ישנן דרכים לטפל באי סדירות הורמונלית ומכאן מתחילים. במקביל יש לפנות לקוסמטיקאית מקצועית לאבחון האקנה. היא תשאל את כל השאלות על מנת להבין לעומק את האקנה שלכם, ולהתאים את הטיפול הנכון גם בקליניקה. טיפול קוסמטי מקצועי בזמן התפרצות אקנה יעשה את ההבדל בין פנים חלקות עכשיו ובעתיד, ובין סימנים וצלקות שעלולים ללוות אתכם במשך שנים, וכיוון שהשימוש ב-Acnon הוא לא במקום טיפול בקליניקה, חשוב לשלב בין השניים. הטיפול בקליניקה פועל לעומק שכבות העור, מנקה את הנקבוביות, ומעלה ומעצים את האפקטיביות של הטיפול בבית.

 

טיפול באקנה

בכל הנוגע לשגרת הטיפוח: ראשית, חשוב לטפל בפצעונים בהקדם, כדי למנוע היווצרות צלקות. שנית, הטיפול באקנה צריך להיות על כל העור, להתבצע פעמיים ביום, ולאורך תקופה. שגרת הטיפוח עם Acnon כוללת שלושה מוצרים בסיסים: סבון פנים נוזלי, תמיסת מי פילינג, וקרם לילה טיפולי. היא מתחלקת לשגרת בוקר ושגרת ערב, ומי שניסה יעיד שהיא נעימה וקלה מאוד.

להשלמת הטיפול בבית ישנה מסיכה טיפולית המיועדת לעור שומני ומסייעת באיזון הפרשת השומן הטבעית, ניקוי וטיהור הנקבוביות – חשוב למרוח את המסכה על כל הפנים. כדאי להשתמש גם בקרם לחות לעור שמן המתאים במיוחד למי שסובל מהתפרצות של אקנה, הוא אינו מכיל מסנני קרינה נגד השמש, לכן יש למרוח עליו קרם הגנה 40 SPF של  GIGI מסדרת SUN CARE. קיימים גם מייק-אפ טיפולי, ומגבונים לעור שמן הספוגים בחומצות אלפא ובטא הידרוקסיות, להסרת תאים מתים ולכלוך ותמצית טבעית של אפרסק להרגעת העור.

הקפידו על הטיפול במיוחד בימים שהרגישות ההורמונלית עולה או כשאתם יודעים שיש לכם סיבה ללחץ נפשי כלשהו. אם אתם מתחייבים לשגרת טיפוח יומית כל בוקר וכל ערב – אנחנו נגרום לשינוי נראה לעין בזמן קצר!