1. ראשי
  2. »
  3. אקנה
  4. »
  5. איך להתאפר נכון בזמן אקנה

איך להתאפר נכון בזמן אקנה

אקנה היא אחת מבעיות העור הנפוצות, במיוחד בתקופה של שינויים הורמונאליים. הופעתה עשויה לפגוע בביטחון ובדימוי העצמי. כמובן שחשוב לטפל בתופעה וכן לנסות למנוע את היווצרותה או לפחות להפחית את הסיכויים באמצעות טיפול נכון בתכשירי הטיפוח המקצועיים המתאימים ביותר, אבל ניתן בהחלט להסוות את הפגמים באמצעות איפור עד שהעור חוזר לקדמותו.
הבעיה היא שנשים רבות משתמשות באיפור כבד בעל מרקם מאסיבי או איפור שלא מותאם לצרכי העור ועשוי להסב נזק לעור ולהחמיר את המצב. כיצד תדעי לבחור את המייק אפ הנכון בשביל ואת תכשירי האיפור המותאמים לעור אקנתי?

איפור על עור נקי

הבסיס לאיפור מוצלח הוא תמיד מריחת איפור על עור נקי וכמו שלא תלכי לישון עם איפור על הפנים ותניחי לעור לנשום בלילה, כך לא תמרחי איפור על עור פנים מלוכלך. נקי היטב את הפנים לפני שאת מתחילה במריחה – בין אם בשימוש בתכשירי רחצה, מי פנים וקרם לחות שמכיל גם מסנן קרינה לפני שהתחלת בשכבות. אם את לחוצה בזמן, תוכלי להשתמש במגבונים לניקוי מהיר ללא מרכיבים שומניים הספוגים בקומפלקס של חומצות פעילות ומסייעים בהסרת תאים מתים, הצטברות שומן ולכלוך.

מאט זה שם המשחק

תשכחי מכל מוצרי האיפור השמנוניים הם רק מחמירים את הברק המאפיין את עור הפנים וחשוב שתחליפי אותם באיפור נטול שמנוניות כמו פריימר מאט או מייק אפ שאינו מכיל מרכיבים שומניים. רכיבים אלה עשויים רק לזרז את בלוטות החלב ולגרום להחמרה במצב הפצעונים. ניתן לבחור בשני סוגים: מייק אפ נוזלי שיהיה לך קל יותר "לעבוד אתו" ולטשטש את הפגמים או סטיק ייעודי לטשטוש הפצעים להסוואת פגמים בעור שהינו גם בעל תכונות טיפוליות והוא מכיל חומרים אנטיבקטריאלים המונעים התפתחות של חיידקים והוא אף מרגיע ומנטרל את האדמומיות הנפוצה במצבים של אקנה. חשוב למרוח אך ורק בנקודות בעייתיות ולאחר מכן את המייק אפ להשלמת המראה האחיד.

אקנה בפנים

העניקי לעור שלך את הטוב ביותר

חשוב להימנע ממוצרים על בסיס אלכוהול שיכולים להחמיר את האקנה ועל מנת לקבע את שכבות הבסיס אפשר להשתמש בפודרה או באבקה לקיבוע, כך שהאיפור ישמור על עמידות גבוהה גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים של לחות.
זכרי שחשוב להימנע מתכשירים שעשויים לגרום לסתימת הנקבוביות שלך ולהשתמש במוצרים שיספחו את השמנוניות כמו גם מוצרים שיכסו את האזורים הבעייתיים. חשוב שתבחני את האיפור בתנאי אור שונים על מנת לוודא שהעור נראה טוב מכיוונים שונים. תוכלי לבצע "בקרת שליטה" באמצעות מגבונים לתיקון האיפור בעת הצורך.

בחרי מייק אפ שיוכל לשמור על עורך זוהר במשך כל שעות היום וללא תחושת השמנוניות האופיינית לעיתים למייק אפים שאינם מותאמים לעור עם אקנה. אל תתפשרי על איכות ותראי נהדר! היכוני לקטוף מחמאות!