10

מיתוסים על אקנה

סיפרו לך ש… כאן תמצאו את כל האמת על אקנה! מה הגורמים לה? מיתוסים? GIGI מתמודדת עם אקנה שנים רבות והניסיון העצום שצברנו עם השנים מוגש אליך כאן! אז משהו מטריד אותך? מצאי את התשובות לכל השאלות 

#1

אקנה היא דלקת שנגרמת על ידי חיידקים

לא נכון, על העור שלנו חיים כ-90 מיליארד חיידקים אשר עוזרים לעור ואף מגנים עליו. כמות חיידק האקנה שנמצאת על עור – עם אקנה ובלי אקנה – היא זהה. הגורמים לאקנה הם גנים ושינויים הורמונאליים.

#2

אקנה מלווה בעודף שומניות של העור

לא נכון, שוב, כמות השומן שהעור מפריש הינה זהה בין אנשים עם נטייה לאקנה ובלי. להפך, השומן הוא חלק ממנגנון ההגנה של העור כנגד חיידקים וגורמים מזיקים.

#3

דיאטה אינה משפיעה על אקנה

לא נכון, מחקרים הראו קשר בין אכילה מרובה של סוכר ומוצרי חלב לעלייה ברמת האקנה. סוכר, מוצרי חלב ועודף שומניים רווים עלולים להגביר את כמות החיידקים בעור, כולל חיידקי האקנה.

#4

הורמונים ואקנה

ברוב המקרים, לאחר גיל ההתבגרות, אין עליה ברמות טסטוסטרון אך לעומת זאת ישנה עליה באנזימים המפרקים אסטרוגן ולכן ישנה עליה בהורמון הנגדי (טוסטסטרון) והתוצאה היא אקנה באזור הלסת התחתונה, הצוואר והגוף וגם שיעור יתר ועור שומני.

#5

ניקוי הפנים בסבון עצמתי

אפשר, אבל לא חייבים. עור הסובל מאקנה מפתח רגישות ודלקתיות ושימוש בחומרים חזקים מידי גורמים להחמרת הרגישות.

#6

פעילות גופנית מרפאת פצעי בגרות

אין הוכחה מדעית לכך שפעילות גופנית מרפאה פצעי בגרות, קיימת סברה שקיים קשר בין אקנה ומתח, ובכך פעילות גופנית מקלה על מצבי מתח, הרי שבעקיפין יכולה פעילות גופנית להקל גם על אקנה.

#7

אקנה היא תופעה גנטית

נכון לרוב, מאופיין בעיקר בתעלות חלב מפותלות או מרובות מה שגורם לייצור סבום רב יותר וחסימת הנקבוביות

#8

אקנה היא מחלה מדבקת

לא ניתן להידבק באקנה.

#9

אסור לפוצץ פצעונים

נכון חלקית, יכולת הריפוי של העור אצל כל אחד ואחת מאיתנו היא אישית, ואצל אנשים שהריפוי נוטה ליצור צלקות בעור ייווצרו צלקות כאלה.  בכל מקרה, עיסוק עצמי בפצעונים עשוי לגרום להחמרת הזיהום והתפשטותו ולהצטלקות קשה יותר. ניקוי פצעונים מומלץ לבצע רק אצל קוסמטיקאית!

#10

שימוש באיפור מגביר אקנה

לא נכון, ניתן להשתמש באיפור אבל  כדאי לבחור מוצרים נון-קומדוגנים מחברות ידועות עם רשימת מרכיבים אמינה. מניעה אמיתית של החמרת מצב האקנה עושים על ידי פעולה פשוטה: מקפידים על הורדת האיפור וניקוי הפנים כל ערב כדי להסיר שאריות שעלולות לסתום את הנקבוביות.