סימנים כהים

לאחר שפצעון מחלים הוא לא סתם נעלם – תמיד הוא משאיר סימן כלשהו על העור. לעיתים הסימן הוא וורדרד, חלש ונעלם מהר, ולפעמים העור האדום הופך לכתם חום שאינו נעלם תקופה ארוכה.

איך מונעים סימנים?

סימנים שאותם רוב האנשים רואים כצלקות מאקנה הם לא צלקות אמיתיות, אלא נקודות פיגמנט שמופיעות לאחר ריפוי פצעונים. סימנים אלה ידועים בתור "היפר-פיגמנטציה פוסט-דלקתית". לעתים קרובות הם בעלי גוון ורוד בהתחלה שהופך לאחר זמן מה לכתם חום. אם לא מטפלים בהם, היעלמותם ההדרגתית עלולה להימשך חודשים או אפילו שנים. ככל שגוון העור שלכם כהה יותר, כך הגוף שלכם מייצר יותר מלנין באופן טבעי, ולכן יש לכם סיכוי גבוה יותר לפתח היפר-פיגמנטציה. הכתם, או קבוצת הכתמים,  מציקים לא פחות מאקנה מבחינה רגשית, ולמרבה הצער לא נעלמים במשך זמן רב.

החדשות הטובות בשביל כל מי שנוטה לפתח כתמים כהים על העור היא – ניתן למנוע אותם, לטפל בהם ולהגיע לתוצאות מצוינות.

הצעד הראשון  – לטפל בעור הנוטה לאקנה על בסיס יומיומי, כדי לעזור למנוע התפרצויות אקנה. בלימת התפרצויות אקנה בזמן שהן מתפתחות בתוך נקבוביות, לפני שהפצעונים יוכלו להגיע לפני העור –  תעזור לכם למנוע הופעה של כתמים חומים. אם הסימנים האלה כבר הופיעו, ניתן להבהיר אותם בעזרת מוצרי סדרת רטין A או תכשיר קילוף המבוסס על חומצה מנדלית, או טיפולים כמו לייזר או הסרה של שכבת העור החיצונית בשיטת .microdermabrasion

ניתן לקבל תוצאות מצוינות גם בטיפול בבית.עם התחליב לאיזון העור של  ACNON (תחליב טיפולי לשעות הלילה) המכיל חומרים טבעיים שמבהירים את הסימנים שנותרים לאחר אקנה.

הצעד השני – חשיפה לשמש מעוררת ייצור של הפיגמנט מלנין, לכן יש חשיבות עליונה להגנת העור מפני השמש. מסנן קרינה לא קומדוגני (שאינו סותם נקבוביות), כמו Sun Care Moisture Broad Spectrum SPF 30  הוא פריט חובה לכל מי שרוצה להגיע לגוון עור אחיד.